Nawigacja

  • Jagódki nad polskim morzem

    30.05.2014

      Przedszkolaki z grupy Jagódki razem z rodzicami i swoją wychowawczynią - Panią Katarzyną Firmanty - wybrały się w piątek przed Dniem Dziecka na długooczekiwaną, wspaniałą wycieczkę nad Morze Bałtyckie.

    Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili ZOO w Oliwie, a potem w Gdyni zanurzyli nogi w słonej i jeszcze niezbyt ciepłej wodzie. Pogoda przywitała ich lekką bryzą, ale słońce nie dało się długo prosić i zaświeciło dając szansę na przyjemne spotkanie z wyjątkowymi i niespotykanymi na co dzień zwierzętami. Wiele zdjęć tam zrobionych, również na molo i na plaży zostawiło w ich pamięci miłe wspomnienia z tego wyjazdu. Wszyscy wrócili późnym wieczorem do swoich domów - radośni i pełni wrażeń a przede wszystkim zdrowi i bezpieczni. Teraz rysują swoje przeżycia na zajęciach.

    Takiej wycieczki  można im tylko pozazdrościć!

    Tekst - Barbara Świniarska  Zdjęcia - Katarzyna Firmanty

  • Miłośnicy historii zobaczyli wstrząsający dokument o Powstaniu Warszawskim

    Miłośnicy historii zobaczyli wstrząsający dokument o Powstaniu Warszawskim
    30.05.2014

    Z inicjatywy uczniów klasy VIb Samorząd Szkolny Gimnazjum zorganizował wyjazd do kina na film ,,Powstanie Warszawskie".
    Ten trudny temat jest omawiany na zajęciach historii. Uczniom zależało, aby obejrzeć pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction, prawdziwy obraz Powstania Warszawskiego zrekonstruowany z autentycznych kronik filmowych z sierpnia 1944 roku.
    Na seans do Cinema City w Toruniu wybraliśmy się w czwartek, 29 maja. Dokument, który zobaczyła młodzież ma niezwykłą moc: pokazuje prawdziwy entuzjazm pierwszych dni walki; porażające są sceny obrazujące rzeź ludności cywilnej Warszawy dokonaną przez hitlerowców; przeżywa się grozę patrząc na burzone budynki stolicy. Jest to żywy obraz walczącej przeciwko dwóm totalitaryzmom Warszawy!
    Film pozwolił uczniom lepiej zrozumieć i zapamiętać treści programowe realizowane na lekcjach historii.
    Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowały panie: Bożena Kamińska, Zofia Mandra, Janina Matuła, Cecylia Ogrodnik.

    Tekst i zdjęcia - Bożena Kamińska i Cecylia Ogrodnik
     

  • Badania słuchu w zerówkach

    Badania słuchu w zerówkach
    30.05.2014

    W dniach 30.05 - 2.06.2014r. na terenie naszej szkoły odbywają się przesiewowe badania słuchu. W ramach pomocy psychologicznej, a w tym przypadku opieki logopedycznej, Pani Barbara Wotyszyn zorganizowała dla wszystkich dzieci z oddziałów zerowych badania audiologiczne dla przewodnictwa powietrznego. Badania te, jak co roku, przeprowadza doświadczony diagnosta - logopeda, Pani Marzena Zaborowska-Kocioł z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmnie. Rodzice dzieci, których wynik badania wskazuje na konieczność dalszej konsultacji u laryngologa lub otolaryngologa, otrzymują wskazówki, jak dalej postępować - należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu z otrzymanym wynikiem i prosić o skierowanie do specjalisty.

    W poniedziałek badania będą trwały w sali zerówki od godziny 8.30 i można będzie osobiście porozmawiać z osobą badającą. Zaprazsamy!

    Tekst i zdjęcia - Barbara Świniarska

  • Wiosenna Olimpiada Przedszkolaka

    Wiosenna Olimpiada Przedszkolaka
    29.05.2014

     W ostatni poniedziałek u przedszkolaków odbyła się I Wiosenna Olimpiada Przedszkolaka.

    W sześciu konkurencjach - slalom między 3 pachołkami, równoważnia na ławeczce, czołganie po ławce, bieg do szarfy, sadzenie woreczków i rzut do celu - brało udział po 10 zawodników z każdej grupy. Rywalizacja między grupami nie różniła się od prawdziwych olimpijskich igrzysk i doprowadziła do następującego rezultatu:

     

    I miejsce Słoneczka - pod kierunkiem Marii Chylewskiej

    II miejsce Jagódki - pod kierunkiem Katarzyny Firmanty

    III miejsce Biedronki - pod kierunkiem Urszuli Leby

    Gratulujemy uczestnikom zaangażowania i zazdrościmy kondycji oraz radości z zabawy!

    Informacja - Barbara Świniarska zdjęcia - Katarzyna Firmanty

  • Edukacyjne projekty gimnazjalistów

    29.05.2014

                 

    Rozpoczęły się prezentacje całorocznej pracy zespołów gimnazjalistów nad własnymi projektami edukacyjnymi. Na początku roku uczniowie klas III wybrali tematy, których opracowaniem chcieliby zająć się w grupie kolegów i koleżanek. Przez wiele miesięcy pracowali samodzielnie konsultując tylko swoje działania u opiekunów projektów.Teraz nadszedł czas zaprezentowania efektów współpracy.

    Dziś mieliśmy okazję zobaczyć projekt  "Gdzie na wakacje do Europy?" zespołu z klasy IIIA w składzie: Zuzanna Cieślak, Monika Górecka, Jakub Beszczyński i Mateusz Błaszkiewicz oraz  "Podróż po strefach klimatycznych świata"  zespołu z klasy IIIC w składzie: Agata Maćkiewicz, Paulina Jankowska, Paulina Leśniak i Anna Rostalska. Opienkunem obu była Pani Joanna Chrobak-Jankierska.

    Skorzystajcie z tych materiałów, gdy będziecie się wybierać na europejskie wojaże.  Bon voyage! 

    Informacje - Barbara Świniarska zdjęcia - Joanna Chrobak-Jankierska

  • WYNIKI KONKURSU „MISTRZ GŁOSKOWANIA”

    WYNIKI KONKURSU „MISTRZ GŁOSKOWANIA”
    28.05.2014

    Dnia 28 maja 2014r. w oddziałach zerowych odbył się konkurs na „Mistrza Głoskowania”. Konkurs przebiegał w czterech etapach. Podczas konkursu wykorzystywaliśmy tablicę multimedialną, na której kolorowe kostki, balony i prostokąty „kryły” obrazki. Finalistami konkursu w poszczególnych grupach zostali:

    • W grupie „Słoneczka” I miejsce: Oliwia Grzywacz, II miejsce: Matylda Czajka, III miejsce: Agata Starobrat
    • W grupie „Biedronki” I miejsce: Marcelina Liczbik, II miejsce: Aleksander Oleksy, III miejsce: Nadia Gryszówka
    • W grupie „Jagódki” I miejsce: Jakub Lasota, II miejsce: Julia Malewska, III miejsce: Jakub Michna 

     

    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

    Organizatorzy konkursu: Barbara Wojtyszyn i Magdalena Heydrich  Wsparcie - Beata Sawina

  • Konkurs o Unii Europejskiej w gimnazjum

    27.05.2014

         

    W dniu 26 maja nasi gimnazjaliści uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej w związku z 10 rocznicą przystąpienia Polski do tej struktury.

    W konkursie przygotowanym przez nauczyciela historii Tomasza Trzeciakowskiego uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat etapów powstawania Unii, jej organów oraz funkcjonowania.

    Spośród 38 uczestników najlepszym okazał się Michał Żebrowski z kl. III a, drugie miejsce zajęła Agata Maćkiewicz z kl. III c, trzecia lokata przypadła Marcie Kocieniewskiej z kl. III a.

    Zwycięzcom gratulujemy!

    Informacja - Tomasz Trzeciakowski, zdjęcia - Barbara Świniarska

  • Dzień Matki u Jagódek

    Dzień Matki u Jagódek

     

    Dzieci z grupy "Jagódki" obchodziły święto swoich Mam w niezwykle interesującej formie - każdy przedszkolak śpiewał ulubioną piosenkę razem ze swoją mamą. Możecie obejrzeć ich występy w Albumie zdjęć.

    Zdjęcia - Katarzyna Firmanty

  • Pierwsza pomoc w gimnazjum

    26.05.2014

     W ostatnich dniach w ramach lekcji "Edukacja dla bezpieczeństwa" gimnazjaliści pod kierunkiem Pana Rafała Lewandowskiego uczą się praktycznie, jak udzielać pierwszej pomocy. Lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość wykorzystania tych umiejętności w życiu realnym. "Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom kiedyś komuś uratujemy życie" - mówią gimnazjaliści z IIIA.

    My również mamy takie przekonanie. A więc warto się przyłożyć do ćwiczeń!

    Informacja i zdjęcia - Barbara Świniarska

  • Dzień Matki u Biedronek

    26.05.2014

                  

      Nasze Drogie Mamy - Kochamy Was !!!

    Zdjęcia - Urszula Leba

  • Gimnazjada 2014

    Gimnazjada 2014

     22.05.2014r. na Stadionie Miejskim w Chełmnie odbyły się rozgrywki sportowe - Gimnazjada. Nasza reprezentacja wróciła z 10 medalami. Oto zwycięzcy:

    Sztafeta szwedzka - I miejsce zdobyły: Oliwia Tomczak IC - 400m, Wiktoria Elwart IC - 300m, Marta Kocieniewska IIIA - 200m, Aleksandra Litkiewicz IIB - 100m.

    I miejsce zdobyła również indywidualnie Wiktoria Elwart IC - 300m

    II miejsce zdobyli indywidualnie: rzut oszczepem - Marta Kurkowska IIIB, 100m - Marta Kocieniewska IIIA, 800m - Zuzanna Weiland IIB, 1500m - Krzysztof Łukasik IIA,

    III miejsce zdobyli indywidualnie:100m - Aleksandra Litkiewicz IIB, 800m - Natalia Gil IIB, 100m - Szymon Morgulski IIIA, skok w zwyż - Mikołaj Sawina IIIC.

    Poza medalistami nasze gimnazjum reprezentowali również: Klara Czajka IIB, Robert Kucharski IIIC, Klaudia Palmowska IIA, Tomasz Sosiński IIIC i Michał Rozwarski IIIA.  

    Gratulujemy W S Z Y S T K I M !!!

    Informacja i zdjęcia - Justyna Gdaniec-Musiał, Irena Kotowicz, Zuzanna Weiland IIB

  • OBÓZ EDUKACYJNY "EUROWEEK"

    OBÓZ EDUKACYJNY "EUROWEEK"

    W dniach 16 - 20 maja  22 uczniów Szkoły Podstawowej w Unisławiu wraz z 13 uczniami Szkoły Podstawowej w Kokocku oraz 11 uczniami Szkoły Podstawowej Grzybnie wzięło udział w obozie edukacyjnym „EuroWeek – Szkoła Liderów” przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. Program składał się z 4 bloków tematycznych tj. współpraca  w grupie, liderowanie, kultury świata oraz Europa: stosunki międzynarodowe.

    W związku z tym, iż większość zajęć była prowadzona w języku angielskim przez niezwykle sympatycznych wolontariuszy EFM m.in. z Gruzji, Kenii, Rumunii, Włoch, Portugalii, Wietnamu, Chin, Kolumbii i Azerbejdżanu, była to świetna okazja do praktycznego użycia języka, którego nasi uczniowie uczą się na co dzień w szkole.

    Doskonalenie własnych umiejętności języka angielskiego i poznawanie innych kultur to nie jedyne atrakcje wyjazdu w góry. Uczniowie spali w klimatycznym, malowniczo położonym pensjonacie „Sarenka” w Międzygórzu, na Ziemi Kłodzkiej, znajdującym się zaledwie kilkaset metrów od wodospadu Wilczki. Wspólna wycieczka okazała się także wyjątkową okazją do integracji uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Unisław. Wielu uczniów zawarło nie tylko nowe znajomości, a wręcz wydaje się, że spotkali swe bratnie dusze…

    Uczniowie znależli się tam dzięki zaangażowaniu oraz pod opieką Pań: Aleksandry Cichorackiej, Alicji Adryan, Małgorzaty Szerszeń, Joanny Bruś oraz Andżeliki Antkiewicz.

    Wyjazd został dofinansowany przez Wójta Gminy Unisław, za co uczestnicy i organizatorzy bardzo dziękują!

  • Gimnazjum w Unisławiu ponownie zwycięża!

    Gimnazjum w Unisławiu ponownie zwycięża!

     

     

     

     

     

    Po raz drugi z rzędu uczniowie z naszego gimnazjum - Katarzyna Pałucka IIIC, Jagoda Mikołajczyk IIC i Tomasz Sawina IIIC -  okazali się najlepsi w Wojewódzkim Konkursie "Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne". Konkurs jest organizowany przez Gimnazjum nr 21 w Toruniu. Od 2012 roku patronat nad konkursem sprawuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko–Pomorski Kurator Oświaty oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Uczniowie rywalizują w trzyosobowych drużynach o puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 21 oraz cenne nagrody dla siebie i swoich szkół.

    W tym roku nasza drużyna była jedną z 12 rywalizujących ze sobą drużyn w następujących kategoriach: test wiedzowy z zakresu fizyki (klasy 1-3) z zagadnieniami ekologicznymi, wykonywanie i dokumentacja doświadczeń "Widzę, słyszę i doświadczam", przygotowanie pracy w formie filmu lub prezentacji multimedialnej "Informacja to jest to!".

    Po zaciekłej rywalizacji nasza drużyna, podobnie jak w roku ubiegłym, uzyskała najwięcej punktów z testu wiedzowego oraz filmu i doświadczenia, co w efekcie zagwarantowało naszym uczniom najwyższe miejsce na podium.

    Gratulujemy sukcesu naszym uczniom - Kasi, Jagodzie i Tomkowi oraz Pani Annie Taflińskiej - tegorocznej opiekunce zespołu naukowego, a także rodzicom naszych laureatów!

    Tekst - Monika Bobin    zdjęcia - Anna Taflińska

  • Akcja pod kryptonimem "STWNS" ?!

    16.05.2014

         Od 10 kwietnia trwa akcja pod z pozoru niewiele mówiącym kryptonimem "Sprzątamy teren wokół naszej szkoły".

    Wydawałoby się, że uczniowie po prostu porządkują okolice  szkoły. Nic bardziej mylnego!!!

    Podczas Grupowych Wypadów - godzin wychowawczych - patrole EKOdetektywów namierzają, obezwładniają i umieszczają w miejscu odosobnienia - czarnym worze - wałęsające się butnie zorganizowane grupy przestępcze i  czających się  po kątach rzezimieszków - zalegające od dłuższego czasu  odpadki na boiskach, parkingu i ulicy prowadzącej do szkoły - czyhających na Bogu ducha winnych przechodniów.

    Zdemoralizowane śmieci nie mają szans z doświadczonymi i zaangażowanymi w swoją pracę funkcjonariuszami EKO. Już za sobą tę zaszczytną służbę mają uczniowie klas IV ab, V b, VI ab SP oraz klas IABC i IIA gimnazjum.  

    Dziś udokumentowano na fotografiach działania zmierzające do usunięcia zbędnych elementów zagrażających bezpieczeństwu, które realizowała grupa operacyjna EKOdetektywów z klasy Va. Akcję koordynował sztab pod kierownictwem Pani Bożeny Kamińskiej.

    Dalsze kroki w tym zakresie będą sukcesywnie podejmowane przez oddziały prewencji z klas: IIBC, IIIABC gimnazjum oraz I-II LO i I-II ZSZ aż do 25 czerwca tego roku.

    Dobrze poinformowany i spostrzegawczy Obywatel docenia poświęcenie służb i śle wyrazy wdzięczności!

    Tekst - Barbara Świniarska   zdjęcia - Bożena Kamińska 

  • Zadbaj o środowisko razem z Nami!

    Zadbaj o środowisko razem z Nami!
    16.05.2014

    W naszej szkole organizowany jest konkurs pod egidą firmy Karat Elektro Recykling na temat:  "Zadbaj o środowisko razem z Nami", w którym uczniowie pod opieką wychowawców z klas I-VI SP przekazują zebrane odpady do dalszego przetwarzania. Aktualizowane stale wyniki konkursu można znaleźć na stronie http://www.recykling-karat.pl/

    Ponadto odbył się konkurs plastyczny w ramach tej samej tematyki i oto laureaci, którymi poszczycić może się nasza szkoła:

    2 miejsce zajęła Monika Lesiak z klasy IIb, 5 miejsce zajęła Oliwia Tadajewska z klasy IIb, 7 miejsce zajął Jakub Springer z klasy IIIa, 8 miejsce zajął Karol Jahn z klasy IIb, 10 miejsce zajęła Justyna Nowak z klasy IIb.

    Koordynatorką tych wydarzeń na terenie szkoły jest Pani Ewa Pałucka.

          Również w ramach akcji "Chronimy środowisko" dzieci z grupy "Biedronki" poznały w praktycznym  działaniu, co to jest ekologia i recykling - zebrane wcześniej zużyte baterie odniosły do miejsca ich zbiórki w Unisławiu podczas spaceru ze swoją wychowawczynią - Panią Urszulą Lebą. Było wiele zadowolenia z dbania o środowisko i pomagania innym.

    Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i wychowawcom!  A innych zachęcamy do pójścia w ich ślady!

    Informacja - Barbara Świniarska  zdjęcia - Ewa Pałucka, Urszula Leba
  • Zachęcali do oszczędzania

    Zachęcali do oszczędzania
    16.05.2014

    Rozstrzygnięto plastyczny konkurs SKO na plakat pod nazwą "Jak zachęcić do oszczędzania". Konkurs organizowany był w klasach I-III SP we współpracy z Bankiem Spółdzielczym z Torunia.

    Jedną z głównych nagród otrzymała Jowita Jonatowska z klasy IIc. Ponadto  5 uczennicom przyznano wyróżnienia -  są to: Patrycja Rozmarynowicz IIc, Matylda Sędacka IIc, Alicja Firmanty Ia, Natalia Kaniewska Ib i Magda Wiśniewska Ib.

    Miłe upominki wręczali zwycięzcom: Pani Katarzyna Ziółkowska-Bytyń - dyrektor Banku Spółdzielczego w Toruniu - Oddział w Unisławiu, Pan Zdzisław Tomaszewski - członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Toruniu, Pan Marek Jabłoński - dyrektor naszej szkoły oraz Pani Mariola Lewandowska i Pani Hanna Bagrowska - koordynatorki programu SKO w naszej szkole. 

    Laureatkom serdecznie gratulujemy!

    Informacja i zdjęcia - Barbara Świniarska

     

  • Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny

    16.05.2014

    Dnia 5.05.2014r. na stadionie w Unisławiu odbył się Gminny Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z roczników 2003-2004.

    Naszą szkołę reprezentowali w trójboju:

    Dziewczęta - Agata Chyła, Weronika Szumila, Paulina Aniołkowska, Oliwia Kościelska, Zuzanna Oczkoś, Zuzanna Żurawska

    Chłopcy - Sylwester Bukowski, Marcel Marlewski, Wojciech Piotrowski, Jakub Sobolewski, Kornel Skwira, Filip Siwicki, Oskar Kawalec.

    W czwórboju wystąpili:

    Dziewczęta - Agata Szabłowska, Agata Lis, Daria Leba, Julia Piskor, Karolina Łobodzińska, Kinga Wanataowska

    Chłopcy - Łukasz Mikulski, Łukasz Orzechowski, Błażej Sawina, Jakub Szugajew, Mateusz Tarka.

    Wszystkie drużyny w swoich kategoriach zdobyły I miejsca i zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

    W Czwórboju Powiatowym dnia 14.05.2014r. dziewczęta w tym samym skladzie uplasowały się na II miejscu za SP nr 4 z Chełmna a przed SP Robakowo. Natomiast chłopcy pokonali wszystkich rywali i wystartują w zawodach wojewódzkich!

    Gratulujemy W S Z Y S T K I M !!!!

    Tekst - Irena Kotowicz

  • Z wizytą w grodzie Mikołaja Kopernika!

    13 maja 2014 roku uczniowie klas V-tych odwiedzili Toruń.

    Głównym punktem programu wycieczki była lekcja w Muzeum Okręgowym.
    Podczas zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat średniowiecznego miasta i życia jego mieszkańców. Taki temat lekcji muzealnej został zaplanowany dużo wcześniej w związku z realizacją projektów edukacyjnych, które dzieci będą wykonywać w najbliższym czasie.

    Podczas trwającej 1,5 godziny lekcji i pokazu uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in.
    - jakie były warunki życia w średniowiecznym mieście,
    - jaką rolę i funkcje pełnił Ratusz Staromiejski w dawnych wiekach ,
    - jak ubierali się mieszczanie w dawnych czasach,
    - jakie towary wytwarzali rzemieślnicy toruńscy,
    - jakie surowe kary wymierzano w średniowieczu.

    Uczniowie zwiedzili pomieszczenia handlowe – ławy chlebowe, sukiennice. Byli w sali sądowej Ratusza.

    Atrakcją lekcji było przebieranie się w strój z epoki.

    Powodem do dumy dla nas – opiekunów – była duża aktywność uczniów podczas zajęć.
    Zadawali oni pytania prowadzącej zajęcia – p. Magdzie Sokołowskiej, a zapytani przez nią o zagadnienia z czasów średniowiecza – odpowiadali rewelacyjnie, na oceny celujące i bardzo dobre.

    Po lekcji muzealnej i zjedzeniu posiłku w barze McDonald’s obejrzeliśmy w Cinema City amerykański fantastycznonaukowy film akcji o bohaterze Nowego Jorku - ,,Spider Man ‘’.

    Po filmie pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Unisławia!

    A na wycieczkę uczniów zabrały panie: Bożena Kamińska, Małgorzata Sawko, Kamilla Maćkowska.

    Tekst – Bożena Kamińska ,    Zdjęcia w Albumie – Kamilla Maćkowska

  • Z Kopernikiem w Unisławiu...

    W poniedziałek 12 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja pt. "Jak Kopernik odkrył niebo?". Podczas tego jakże interesującego spotkania Pan Piotr Majewski opowiedział o życiu młodego Mikołaja Kopernika. Na wyświetlanych zdjęciach widzowie mogli zobaczyć toruńskie niebo takie, jakim widział je Mikołaj Kopernik w czasach młodości. Każdy mógł przez chwilę wczuć się w rolę młodego Kopernika i odkryć w sobie nutę ciekawości i facynacji zjawiskami zachodzącymi na niebie setki lat temu. Słowa i obrazy przedstawione przez Pana Piotra Majewskiego pokazały, jak Kopernik odkrywał niebo.

    Dziękujemy Panu Piotrowi Majewskiemu za odwiedzenie naszej szkoły, a wszystkim obecnym - za udział w tym niecodziennym spotkaniu.

    Tekst i zdjęcia - Monika Bobin

  • Gdzie do szkoły?

    Gdzie do szkoły?
    15.05.2014

    Tradycją stało się już coroczne organizowanie spotkań z rodzicami uczniów klas III gimnazjum mających na celu promowanie się szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chełmińskiego.

    Tym razem do podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki w ich szkole zachęcali przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

    Propagowano również  Zespół Szkół w Unisławiu - Liceum Ogólnokształcące w Unisławiu i Zasadniczą Szkołę Zawodową w Unisławiu dla młodocianych pracowników.

    Jest jeszcze chwila na podjęcie przez uczniów decyzji o miejscu dalszej nauki, a Rodzice mogą być najlepszymi doradcami.

    Tekst i zdjęcia - Barbara Świniarska 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Unisławiu
    ul. Lipowa 31
    86-260 Unisław
  • 56 6866032

Galeria zdjęć