Nawigacja

  • W świetlicy szkolnej jest ciekawie i wesoło

    ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA!!!

      

    Zajęcia plastyczne – kolorowanie, malowanie farbami, lepienie z plasteliny, wycinanki, orgiami, wykonywanie ozdób świątecznych i różnych dekoracji, rysowanie laurek. Można przez to  usprawnić rękę, rozwinąć się w twórczości oraz uwrażliwić na estetykę, a także celebrować ważne dni.

    Zabawy językowe – to czytanie na głos fragmentów bajek i wierszyków, podawanie wyrazów na daną literę, wymyślanie własnych historyjek i opowiadań, układanie liter w kolejności alfabetycznej, kolorowanie kolorowanek gramatycznych i ortograficznych. Wzbogaca to słownictwo, pobudza wyobraźnię, rozwija chęć czytelnictwa. 

    Zabawy matematyczne –  polegają na rozwiązywaniu kwadratów magicznych, zabawy z kostką, poszukiwanie i segregowanie figur. Zachęca to do nauki matematyki oraz doskonali technikę rachunkową. 

    Zabawy na twórcze myślenie – podawanie listy atrybutów np. radość jest (jaka?), podobieństw np. radość jest (jak co?); ymyślenie zakończenia zdania np. „Nasza klasa jest najlepsza w…”; wyszukiwanie konsekwencji - „Co by się stało, gdyby w szkole nie było ocen?”.Zadania rozwijają umiejętność dyskusji, formułowania argumentów oraz wyrażania swojego zdania.

      

    Zabawy integracyjne i relaksacyjne  –  np. „Jestem pierwszym elementem domina", Kto … lubi zimę”. "Kamienne figurki".

    Zabawy ruchowe – zabawy z piłką, tor przeszkód, wymienianie się miejscami na dane hasło. 

    Zabawy konstrukcyjne – np. tworzenie budowli z klocków, układanie figur, składanie części w całość.

    Zadania rozwijają wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, gry planszowe i stolikowe - szachy, warcaby, gry w skojarzenia, dopasowywanie elementów, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek i zagadek. 

    Odgrywanie scenek (drama) – np. sprzedawca i klient.

    Zachęcamy wszystkich!

    Hanna Jurczyk

    Dodała: B. Świniarska

  • Terminy pierwszych w tym roku szkolnym spotkań z Rodzicami

    Szkoła Podstawowa

    15.09.2015r. klasy I   - godz. 16.00    klasy II - godz. 16.30   klasy III - godz. 17.00

    16.09.2015r. klasy IV - godz.16.00     klasy V - godz. 16.30   klasy VI - godz. 17.00

     

    Gimnazjum

    17.09.2015r. klasy I - godz. 16.00   klasy II - godz. 16.30   klasy III - godz. 17.00

     

    Zasadnicza Szkoła Zawodowa

    16.09.2015r. wszystkie klasy - godz. 16.00

     

    Liceum Ogólnokształcące

    17.09.2015r. klasy II i III - godz. 16.00

  • W świetlicy - Konkurs wiedzy o bajkach

    W świetlicy - Konkurs wiedzy o bajkach

    Rozpoczyna się "Konkurs wiedzy o bajkach".

    Rozwiążcie zagadki i karty odpowiedzi oddajcie do świetlicy do dnia 14.09.2015r. 

    Hanna Jurczyk

  • WYPRAWKA 2015 - program dofinansowania podręczników

    WYPRAWKA 2015 - program dofinansowania podręczników

    Informujemy, że Rodzice mogą starać się o zwrot poniesionych kosztów za podręczniki dla swoich dzieci. 

    Dofinansowanie mogą otrzymać następujące kategorie uczniów:

    a) zgodnie z kryterium dochodowym:

    uczniowie klas III szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty 574 zł netto miesięcznie (art.5 ust.1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych).

    b) poza kryterium dochodowym na podstawie szczególnej sytuacji życiowej:

    uczniowie klas III szkoły podstawowej, u których dochód na członka rodziny przekracza kwotę 574 zł, a w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, tj. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony ofiar handlu ludźmi, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, trudność w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, trudność w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowego i sytuacja kryzysowa, klęska żywiołowa lub ekologiczna (art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).

    Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc poza kryterium dochodowym, nie może przekroczyć w gminie 5% ogólnej liczby uczniów, którym zostanie udzielona pomoc na podstawie kryterium dochodowego.

    c) uczniowie niepełnosprawni, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną - bez względu na wysokość dochodu w rodzinie

       - słabowidzący,

        - niesłyszący,

        - słabosłyszący,

        - z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

        - z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

        - z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją,

        - z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

      - z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest   niepełnosprawność wymieniona wyżej. 

    Druki wniosków można odebrać w seretariacie szkoły i należy je tam składać wypełnione w nieprzekraczalnym terminie: do 11 września 2015r.

    Zachęcamy wszystkich uprawnionych do skorzystania z tej formy pomocy.

    Dodała: Barbara Świniarska

  • NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

    NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

    Informujemy, iż uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Unisławiu odbędzie się 1 września o godz. 9.00.

    Serdecznie zapraszamy!




     

  • ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

    Informujemy, że w zakładce Rekrutacja/Dokumenty szkolne znajdują się aktualne zestawy podręczników na rok szkolny 2015/2016 do wszystkich typów szkół.

  • Zakończyli swoją karierę zawodową - wchodzą w nowy etap życia

    Nowy etap w swoim życiu rozpoczną z zakończeniem tego roku szkolnego - Zofia Mandra - nauczyciel-katecheta, Edyta Łysik - wieloletni zastępca dyrektora szkoły i nauczyciel chemii, Janusz Medoń - wieloletni zastępca dyrektora szkoły oraz nauczyciel matematyki i informatyki, a także Halina Świadek - pracownik obsługi szkoły. Setki a może tysiące młodych Polaków mogą już tylko wspominać to, jak zostali ukierunkowani na dorosłe życie podczas  prowadzonych przez nich lekcji a nawet w czasie przerw na szkolnych korytarzach.  Dziękujemy w ich imieniu za ten dar - jednocześnie ogrom swego życia. 

    Odchodzących na emeryturę pożegnał Dyrektor Szkoły - Marek Jabłoński - przypominając wydarzenia - kamienie milowe z ich kariery zawodowej i dziękując za ich wkład w rozwój i działalność oraz sukcesy tej ogromnej edukacyjnej placowki, jaką jest Zespół Szkół w Unisławiu. Koleżanki i Koledzy, z którymi seniorzy przez wiele lat współpracowali,  przygotowali dla nich oryginalne niespodzianki - pamiątkowe upominki, wspomnieniowe portrety rysunkowe i literackie, a ich przedstawienie na forum wywołało wiele radości. Pożegnalne słowa obdarowanych wzbudziły refleksje nad losem człowieka i wartościami, o jakie powinno się współcześnie zabiegać. 

    Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję porozmawiać i skorzystać z ich doświadczenia podczas szkolnych spotkań. 

          

    ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBREGO ZDROWIA I NAJLEPSZYCH CHWIL W ŻYCIU OSOBISTYM  Z NAJBLŻSZYMI I PRZYJACIÓŁMI!

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Zakończnie roku w ZSZ

    Tym razem wszyscy uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Unisławiu wspólnie świętowali zakończenie roku szkolnego. Absolwentów pożegnał w imieniu całej społeczności szkolnej Dyrektor  Szkoły - Marek Jabłoński.   Następnie i absolwenci, i uczniowie oraz nauczyciele usłyszeli słowa podziękowania za pracę, zangażowanie i życzliwość również od zaproszonych gości - Wójta Gminy Unisław przekazane przez Michalinę Maniszewską z Urzędu Gminy w Unisławiu, ks. kan. Marka Linowieckiego - Proboszcza Parafii Unisław oraz Gabrieli Łakomskiej - przedstawicielki Rady Rodziców ZSZ. Do tych podziękowań dołączyli uczniowie, którzy także kwiatami odwdzięczyli się swym nauczycielom. 

    Najlepsi absolwenci za wyniki swojej pracy zostali wyróżnieni: Nagrodą Wójta Gminy Unisław  - Daniel Lewandowski  oraz Nagrodą Dyrektora Szkoły - Ola Mielczarek. Gratulujemy! 

    Po odebraniu świadectw z rąk wychowawców klas można już było odetchnąć wakacyjnym zapachem kwitnących właśnie słodko lip zdobiących drogę do szkoły. 

           ​ Więcej w Albumie foto

    Wszystkim życzymy miłych wakacji i sukcesów w dalszej karierze zawodowej. 

    Dodała: Barbara Świniarska

  • J U Ż W A K A C J E !

    Rozpoczęły się tak oczekiwane przez uczniów  - W A K A C J E !

    Życzymy wszystkim bezpiecznego, radosnego i mile spędzonego wolnego czasu wśród przyjaciół.

    Wróćcie we wrześniu - zdrowi, wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań!

          

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTO - KONIECZNIE ZAJRZYJCIE !

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Podsumowanie „Kolorowych warsztatów czytelniczych”

    W środę 24 czerwca dzieci z oddziałów zerowych po raz ostatni w tym roku szkolnym brały udział w kolorowych warsztatach czytelniczych. Zapoznały się z książką „Parauszek i przyjaciele”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom i kolorowankę. Wszystkim comiesięcznym spotkaniom przyświecały cele kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

     

    Koordynator działań kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" na terenie szkoły - Beata Sawina

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Papierosiak ponownie w klasach III SP

    Profilaktykę nikotynową w ramach proponowanego przez Sanepid  programu "Nie pal przy mnie, proszę"  na wesoło realizowano jak co roku w klasach trzecich szkoły podstawowej. Co jest zdrowe, co jest lubiane przez ludzi choć niezdrowe, czym jest palenie bierne i jak radzić sobie z dorosłymi, którzy nie chronią dzieci przed dymem tytoniowym, a wszystko z kulturą i szacunkiem wobec drugiego człowieka - to najnowsze trendy w przestrzeganiu dzieci  przed światem zagrożeń.

       wiecej w Albumie foto

    Dyskusje, rysowanie, gry, rapowanie i zabawa z "Papierosiakiem", który łapie do swojej zadymionej jaskini ludzi bez dobrej kondycji, stały się sposobem zachęcenia dzieci do dbałości o WŁASNE ZDROWIE.

    Zachęcamy również rodziców naszych uczniów do rozmów ze swoimi dziećmi na te ważne tematy.

    Dodała: Barbara Świniarska

  • "Ruszali głową" po angielsku

    10 uczniów świetnie bawiło się i uczyło jednocześnie przy realizacji projektu "Rusz głową".

      

    Uczniowie przygotowali krótkie scenki w języku angielskim i niemieckim: w szkole, u lekarza oraz w sklepie odzieżowym. Efekt swojej pracy prezentowali  swoim szkolnym kolegom oraz młodszym uczniom ze szkoly podstawowej.

    Aleksandra Cichoracka - realizatorka tej części projektu "Rusz głową"

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Marsze na orientację w Bornym Sulinowie

         W dniach 14.06-15.06.2015r odbył się wyjazd do Bornego Sulinowa, gdzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 2-dniowych marszach na orientację. W sobotę rywalizacja odbyła się w Lasach Nadleśnictwa Czaplinek.

      

    Miejsce drugie w kategorii Open zajęli:Szymon  Wróblewski, Katarzyna Walczak, Marcin Szpak, miejsce trzecie: Sandra Poćwiardowska, Klaudia Kryczka oraz Wiktoria Konieczna.

    Drugi dzień to sprint w Bornym Sulinowie. Pierwsze miejsce zajęli: Szymon Wróblewski, Jakub Rydwelski  oraz Aleksandra Turno, trzecie miejsce:  Bartłomiej Gdaniec, Wanatowska Kinga oraz Katarzyna Walczak.

      

    Środki finansowe na transport do Bornego Sulinowa pozyskane zostały z Urzędu Gminy w Unisławiu.

    Justyna Gdaniec-Musiał - organizatorka imprezy

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2015r.

    Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dają nam - uczniom i nauczycielom - poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

     

    j.polski

    historia i WOS

    matematyka

    przedmioty przyrodnicze

    j. angielski poziom podstawowy

    j. angielski poziom rozszerzony

    Gimnazjum w Unisławiu

    60%

    65%

    49%

    49%

    69%

    46%

    wynik szkoły w skali staninowej

    5

    6

    6

    5

    6

    -

    powiat chełmiński

    60%

    63%

    47%

    47%

    59%

    39%

    woj. kujawsko-pomorskie

    60%

    62%

    47%

    48%

    63%

    44%

    kraj

    62%

    64%

    48%

    50%

    67%

    48%

     

    Najlepsze rezultaty osiągnęli:  Jagoda Mikołajczyk - klasa IIIC, Mateusz  Tafliński - klasa IIIA, Michał Pałucki - klasa IIIA oraz Klara Czajka - klasa IIIB.

     

    Najlepsze dziewczyny!!!                                                                        Najlepsi chłopcy!!!

    Ci uczniowie otrzymają nagrodę Priums Inter Pares  przyznaną przez Radę Pedagogiczną Gimnazjum w Unisławiu, ponieważ spełnili łącznie następujące kryteria:

    - średnia wyników z egzaminu  co najmniej 85%

    - świadectwo z wyróżnieniem ( średnia co najmniej 4,75 )

    - laureat konkursu, zawodów na szczeblu co najmniej powiatowym

    GRATULUJEMY WSZYSTKIM ABSOLWENTOM, ICH RODZICOM I NAUCZYCIELOM ORAZ ŻYCZYMY POWODZENIA!

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Marsze na orientację 2015r.

       W dniu 12.06.2015 roku odbyła się przy Zespole Szkół Unisławiu kolejna edycja Unisławskich Marszy na Orientacje.

    Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - deszcz i burza - udało się doprowadzić do końca imprezę, w której udział wzięło około 100 osób.

      

       

    Tegoroczna trasa zaplanowana była dla uczestników początkujących oraz dla tych, którzy mogli spróbować sił na trasie trudniejszej. Najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach zostały wręczone nagrody rzeczowe.

    Środki finansowe na tę rodzinno-towarzyską imprezę pozyskane zostały z Urzędu Gminy w Unisławiu.

     Justyna Gdaniec-Musiał - organizator wydarzenia

    Dodała: Barbara Świniarska

  • WARSZTATY JĘZYKOWE W LO W UNISŁAWIU

    W dniach 10 – 12 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego w Unisławiu uczestniczyli w warsztatach językowych organizowanych przez nauczycielki języka angielskiego panią A. Antkiewicz i panią Monikę Sondej. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji językowych licealistów oraz wzrost ich świadomości językowej poprzez stosowanie języka angielskiego w naturalnych sytuacjach w życzliwej atmosferze. W związku z tym zorganizowano je w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zacisze” w Gzinie oraz w Toruniu. Ponadto do udziału w zajęciach zaproszono wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży, Sorina Luciana Bergecara z Rumunii oraz Murgesha Prema Kumara z Indii, ktrórzy od samego rana wprowadzali uczniów w przyjazne środowisko anglojęzyczne poprzez aktywny „Energizer”  na świeżym powietrzu po niezwykle interesujące prezentacje nt. krajów pochodzenia wolontariuszy. Uczniowie zaintrygowani ciekawostkami odległych kultur gorliwie dopytywali o dość osobliwe z punktu widzenia Europejczyka obyczaje Hindusów związane z reinkarnacją lub spożywaniem płynów pochodzenia zwierzęcego uważanymi za niezwykle odżywcze. Warsztaty te okazały się cenne nie tylko ze względu na szlifowanie języka angielskiego ale także ze względu na nieocenione aspekty kulturoznawcze. Program warsztatów obejmował także pracę w grupach nad prezentacjami, których tematy odzwierciedlają   zainteresowania uczniów oraz problematykę związaną z Polską i jej historią (np. Poland – what is it famous for, Toruń and its history czy Popular sports in Poland). Drugi dzień zajęć miał miejsce w Toruniu gdzie uczniowie zaprosili wolontariuszy do kina na film “Karski i władcy ludzkości” (Karski and lords of humanity) po czym oprowadzali gości po głównych zabytkach Torunia prezentując ich historię oczywiście w języku angielskim.

    Zajęcia wbrew pierwszym obawom licealistów z Unisławia cieszyły się dużą popularnością, którzy poprzez naturalny kontakt z językiem  przygotowywali się już do części ustnej egzaminu maturalnego z języka angielskiego, dlatego też miejmy nadzieję, że wpiszą się na stałe w harmonogram roku szkolnego LO w Unisławiu.

    Oto wrażenia niektórych uczniów:

    Klaudia Wódecka: „Warsztaty uważam za udane, a goście by lepiej nas poznać przeprowadzili kilka gier dzięki czemu uczestnicy podeszli do warsztatów jak do dobrej zabawy. Drugiego dnia lepiej poznaliśmy Toruń. Dzięki tym zajęciom  poznałam kulturę Rumuni i Indii oraz nauczyłam się nowych angielskich słówek, które z pewnością w przyszłości okażą się użyteczne”.

    Dominika Leba: ”Było to interesujące doświadczenie, które może nam się przydać w uzyzkaniu lepszych wyników na maturze z j. angielskiego. Chciałabym więcej takich spotkań z wolontariuszami z innych krajów”.

    Kamil Post: „ Dzięki warsztatom poznałem wiele ciekawych faktów o krajach, z których pochodzili Sorin i Prim”.

    Szymon Cholewczyński: „ Warsztaty te dodały mi pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim”.

    Organizatorki warsztatów dziękują wójtowi gminy Unisław panu Jakubowi Danielewiczowi za sfinansowanie dojazdu uczniów do Gzina i Torunia oraz państwu Lidii i Adamowi Błaszczyk z Firmy „Karola” z Chełmna oraz państwu Stefanii i Krzysztofowi Finc z Firmy Cukierniczo –Piekarniczej w Unisławia, których pomoc finansowa pozwoliła pokryć koszty związane z pobytem i przyjazdem wolontariuszy.

    (AA)

     

     

  • „Wspomnienie o EuroWeeku - maj 2015 rok

    „Wspomnienie o EuroWeeku  - maj 2015 rok

    W tym roku w gminie Unisław już po raz drugi zorganizowano wyjazd na obóz szkoleniowy „EuroWeek” do Międzygórza na Ziemi Kłodzkiej. W dniach 22 – 25 maja 2015 roku,  47 uczniów ze szkół podstawowych z Unisławia (23 uczniów), Grzybna (9 uczniów), Kokocka (9 uczniów) i Bruków Unisławskich (6 uczniów) wzięło udział w obozie edukacyjnym, w którym językiem wiodącym każdej rozmowy był angielski. Była więc to niecodzienna okazja do rozwoju umiejętności językowych podczas zajęć z  wolontariuszami z krajów takich jak m. in. Kenia, Polinezja Francuska, Gruzja, Wietnam czy Łotwa. Uczniowie nie tylko doskonalili swój angielski poprzez udział w prezentacjach na temat odległych krajów, kontynentów czy kultur, ale mogli również rozwijać swe umiejętności interpersonalne oraz współpracę w grupie. Okazji do tego nie brakowało, ponieważ zajęcia z krótkimi przerwami odbywały się od rana do późnego wieczora. Wolontariusze odpowiedzialni za naszą  grupę, zwłaszcza Patrick z Kenii  czy Nguyen Quang z Wietnamu, zadbali o super zabawę i niezapomnianą atmosferę. Uczniowie z naszej gminy mogli pochwalić się także swoją kreatywnością i pomysłowością podczas zajęć takich jak: filmowanie horroru, układanie różnych haseł z własnych ciał, organizowanie pokazów mody z chłopakami przebranymi z piękne modelki czy też opracowywanie funkcjonalnego wynalazku.

    Wspólny wyjazd uczniów z naszej gminy służył także integracji młodych mieszkańców Unisławia i okolic, którzy w następnych latach spotkają się w unisławskim gimnazjum.

    Wyjazd do Międzygórza odbył się dzięki znacznej pomocy finansowej: Wójta Gminy Unisław - pana Jakuba Danielewicza, państwa  Lidii i Adama Błaszczyków - właścicieli firmy „Karola” w Chełmnie, pani Katarzyny Ziółkowskiej–Bytyń - dyrektor Banku Spółdzielczego w Toruniu -  Oddział w Unisławiu  oraz państwa Stefanii i Krzysztofa Finc z Firmy Piekarniczo–Cukierniczej w Unisławiu. 

    Urząd Gminy w Unisławiu pomógł przy dowozie młodzieży na piękną ziemię kłodzką do Międzygórza, natomiast dzięki pozostałym sponsorom uczniowie mogli zwiedzić Afrykanarium pod Wrocławiem oraz posilić się w drodze powrotnej.

    Organizatorkami wyjazdu i opiekunkami były pani Alicja Adryan dyrektor SP w Grzybnie i nauczycielki języka angielskiego Andżelika Antkiewicz (SP w kokocku), Aleksandra Cichoracka (SP w Unisawiu), Joanna Ziołkowska (SP w Grzybnie) oraz Patrycja Chmielewska (NSP w Brukach Unisławskich), które w imieniu młodzieży dziękują dobroczyńcom za wsparcie finansowe.

     

    (AA)

  • 21.06.2015

    w bibliotece szkolnej.

     

    15 czerwca w ramach kampanii, która w tym roku przebiegała pod hasłem Czytanie mądra rzecz, uczniowie z gimnazjum czytali dla młodszych przyjaciół z klas drugich SP.

     

     

     

     

  • Rusz głową - ścieżka ekologiczna

    W ramach projektu „ Rusz głową” nasi gimnazjaliści wzięli udział w ścieżce ekologicznej. Odbyli zarówno zajęcia teoretyczne nt. ekologii, ochrony środowiska, ochrony przyrody oraz zajęcia terenowe. Podczas tych spotkań uczniowie odwiedzili sortownię odpadów w Osnowie, odwiedzili lokalną oczyszczalnię ścieków oraz miejsca z wiatrakami. Poznali również alternatywne źródła energii wykorzystywane w okolicy oraz nauczyli się określać czystość powietrza za pomocą skali porostowej. Uczestnicy poznali gatunki drzew rosnące w okolicy oraz zapoznali się ze środowiskiem przyrodniczym Unisławia.

       

    Uczestnicy obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczennice na temat alternatywnych źródeł energii, a także podziwiali wystawę o tej samej tematyce.

       

    Joanna Chrobak-Jankierska

    Dodała: Barbara Świniarska

  • Bal Gimnazjalistów 2015r.

    17.06.2015

    TRADYCYJNIE  POLONEZEM - POLSKIM TAŃCEM NARODOWYM - GIMNAZJALIŚCI ROZPOCZĘLI SWÓJ DOROCZNY BAL

              

    NASTĘPNIE RUSZYLI W TANY - JUŻ DO SWOJEJ ULUBIONEJ MUZYKI !    ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY!

    Dodała:Barbara Świniarska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Unisławiu
    ul. Lipowa 31
    86-260 Unisław
  • 56 6866032

Galeria zdjęć