Aktualności Strona główna

Strona główna

Biblioteka ZS znajduje się na trzecim piętrze szkoły, zajmuje jedno pomieszczenie, w którym wydzielone są:

wypożyczalnia – z wolnym dostępem do książek,

czytelnia – z miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać z księgozbioru podręcznego (słowników, encyklopedii, atlasów),  z gromadzonych materiałów dotyczących naszego regionu, czasopism dla uczniów wszystkich typów szkół.                                                                                                                                             W kąciku Ocalić od zapomnienia można obejrzeć gromadzone eksponaty życia codziennego służące kiedyś mieszkańcom naszej gminy.

Biblioteka wyposażona jest w  4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarkę, skaner i ksero.

Chętnie doradzimy, gdzie i w jaki sposób szukać informacji. Polecimy dobrą książkę i jesteśmy otwarci na propozycje czytelników.

ZBIORY                                                                                                                                    Księgozbiór biblioteki liczy około 14 000 książek.                                                                Obok książek i czasopism, biblioteka gromadzi multimedia (książki audio, filmy DVD, programy komputerowe).
Biblioteka pracuje w oparciu o program biblioteczny MOL Optivum
.

Biblioteka organizuje imprezy czytelnicze:

- wieczornice,

- spotkania autorskie,

- pasowanie na czytelnika,

- cała Polska czyta dzieciom,

- konkursy i quizy.

Przygotowuje wystawy, prowadzi tematyczne zajęcia otwarte i lekcje biblioteczne.

Zapraszamy uczniów, pracowników szkoły i rodziców.

Nauczyciele biblioteki: Hanna Gwarek, Teresa Laszkiewicz

UWAGA!!!

Od 1 września 2015 roku pracuje w bibliotece jeden nauczyciel - Teresa Laszkiewicz

Biblioteka pracuje: od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30 – 14.00