Jesteście ciekawi co tu się dzieje?😀I nad czym tak prężnie , międzyklasowo pracujemy? Kto był ten wie, kto nie był - ten być może będzie miał jeszcze okazję! A na pewno już w czwartek wszyscy będziecie mogli zobaczyć efekty tej wiosennej, koleżeńskiej współpracy 🤗
Informacja: A. Podzielna
Dodała: E. Jacher
21 MARCA – załóż skarpetki nie do pary, bądź razem z nami!
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Weź w tym dniu udział w skarpetkowym wyzwaniu - załóż dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi.
Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3.
Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych.
W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa można pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka!🧦
Zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do przesyłania na szkolnego Facebooka (w wiadomości prywatnej) zdjęć Waszych stóp w kolorowych skarpetkach.
Organizatorki:
E. Jacher,
A. Masłowska,
A. Wiza
Na zajęciach logopedycznych zawsze coś się dzieje:) Za nami kolejne zadania logopedyczne realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Alfabet logopedyczny"
- c – Celinka (cel: rozwijanie sprawności aparatu mowy)
- p – pokaż jak… (cel: usprawnianie narządów mowy i zachęcanie do aktywności w zabawie)
- k – kostka (cel: usprawnienie motoryki narządów artykulacyjnych)
- u – ucho słyszy (cel: kształtowanie umiejętności różnicowania bodźców słuchowych oraz rozwijanie pamięci słuchowej)
Zapraszamy do fotorelacji
B. Wojtyszyn, E. Wiśniewska
Informacja: B. Wojtyszyn
Dodała: E. Jacher
Od 11 do 15 marca na całym świecie obchodzony był Tydzień Mózgu 🧠W ramach tego wydarzenia dzieci w świetlicy szkolnej miały okazję potrenować swój mózg rozwiązując różnorakie łamigłówki. 🤯🧠
Organizator: Emilia Jacher
Zdjęcia: J. Michałowska
Dodała: E. Jacher
Kolejna edycja konkursu projektowania odzieży zakończona.
Pierwsze miejsce zajęli: Ola Brzozowska, Wiktoria Kotłowska i Dawid Gotowski.
II miejsce zajęły: Laura Sydorowicz, Nikola Wylangowska, a III miejsce - Iga Śrubka i Oliwia Ciechacka.
Gratulacje i nagrody wręczali: dyrektor szkoły - Marek Jabłoński i wicedyrektor - Danut Bulinska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkości i PIERSCIEŃ MŁODEGO PROJEKTANTA MODY - seria limitowana roku 2024.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tym super konkursie w przyszłym roku.
Organizator: Barbara Świniarska
Serdeczne gratulacje dla Dawida z 6b, który od lat z wielkimi sukcesami bierze udział w turniejach w warcaby stupolowe. Tym razem zajął wysokie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów! ♟️🏆♟️
Informacja i zdjęcia: A. Karczewska
Dodała: E. Jacher
8 i 9 marca uczniowie ze szkolnego koła Caritas z Zespołu Szkół w Unisławiu wzięli udział w wielkopostnej zbiórce żywności Caritas Diecezji Toruńskiej, która przebiegała pod hasłem "Tak ,pomagam". Wolontariusze zbierali produkty żywnościowe o długim terminie ważności w sklepach: Polo market i Biedronka w Unisławiu. We współpracy z GOPSem zostaną utworzone paczki świąteczne dla rodzin, samotnych, chorych oraz najbardziej potrzebujących z naszej gminy.
Dziękujemy kierownictwu i pracownikom sklepów Polomarket i Biedronka za życzliwość i pomoc w organizacji tego dzieła Caritas Duże słowa wdzięczności dla każdego, kto nas zauważył, kupił produkty ofiarując pomoc drugiemu. Dziękujemy też naszym wolontariuszom za czas poświęcony ,za niesienie pomocy i za ich wrażliwość serc...To był wspaniały czas tworzenia wspaniałej więzi z drugim człowiekiem...
Mamy radość serc, że udało nam się zrobić coś dobrego i pięknego, że był to dobry i pełen miłości dzień. Zgodnie z napisem na naszych koszulkach: Dziękujemy!!
Opiekunowie: U. Machaj, E. Jacher, A. Taflińska, A. Wiza
Informacja: U. Machaj
Zdjęcia: E. Jacher, U. Machaj, A. Wiza
Dodała: A. Wiza
Obchody Dnia Kobiet w najmłodszych klasach.
Zdjęcia: E. Jacher, A. Masłowska, A.Wiza
Dodała: A. Wiza
Dziś Klara Leśniak była na podsumowaniu XXVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
pn. "Zapobiegajmy pożarom".
Nasza uczennica w etapie wojewódzkim zdobyła 1 miejsce w kategorii klas 5-8 i jej praca zostanie wysłana do Warszawy na etap centralny.
Po wręczeniu nagród był czas na zwiedzanie Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
Gratulujemy Klarze i życzymy dalszych sukcesów.
Informacja i zdjęcia: J. Chrobak-Jankierska
Dodała: E. Jacher
Klasa 2a podczas zajęć. Omawialiśmy lekturę Zaczarowana zagroda. Spędziliśmy czas z sympatycznym pingwinem Elegancikiem, ucząc się i jednocześnie dobrze bawiąc.
Informacja: K. Basiakowska
Zdjęcia: A. Wiza
Dodała: A. Wiza
Uczniowie naszej szkoły, którzy są fanami LEGO wzięli udział w konkursie. Połączyli chęć czytania książek ze zdolnościami manualnymi i ogromną kreatywnością. Wszystkie prace przedstawiające daną scenę z książki były bardzo ciekawe, jak i również różnorodne.
Gratulujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie🙂
Klasy 1-3
1 miejsce: Maksymilian Janowski 3a
2 miejsce: Magdalena Retkowska 3a
3 miejsce: Zofia Górecka 1c
Klasy 4-8
1 miejsce: Wojciech Szwed 6b
2 miejsce: Patryk Bonek 4b
3 miejsce: Magdalena Kołodziej 4b
Organizatorki: B.Rębacz, A.Masłowska, A.Wiza.
Informacje: B.Rębacz
Dodała: A.Masłowska
To cykl niezwykłych wizyt na które zapraszani do biblioteki były dzieci z klas I-III, IV i V, łącznie 10 godzinnych spotkań. Kamishibai to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem w drewnianym teatrzyku.
Gdy na widza otwierało się okno magicznej skrzynki, wylatywały z niej historie i opowiadania raczej dotąd nie znane, po kilka dla każdej z grup. Po wysłuchaniu każdej z nich nasi widzowie mogli podyskutować o treści i o towarzyszących im emocjach. Tym razem bajki prezentowały uczennice Maja Woźniak, Alicja Sawina, Antonina Kłaput, Julia Dziedzic, Maja Płomińska, Emilia Strupowska z klasy piątej i Oliwia Ciechacka z klasy szóstej.
Z tyłu każdej karty ilustracyjnej znajduje się podgląd pokazywanej ilustracji dzięki czemu czytający pozostaje w łączności z tym, co ogląda widz. Opowiadania przedstawione w formie papierowych slajdów, zarówno wśród widzów i narratorów wzbudzają zawsze koncentrację i zainteresowanie.
Na zakończenie nasi widzowie z zaangażowaniem sami układali karty z ilustracjami do nie tylko znanych bajek i w kolejności przedstawiali jej treść.
dodała: Teresa Laszkiewicz
Karnawał to czas zabawy, a więc nasi uczniowie, w tłusty czwartek ubrali się kolorowo lub przebrali w wybrany przez siebie strój. Nasze sale lekcyjne i korytarze, zwykle spokojne i pełne codziennych obowiązków zamieniły się w barwną arenę radosnej zabawy.
Tego dnia uczniowie poznali karnawałowe zwyczaje oraz wesołe zabawy.
Informacje i zdjęcia:
M.Żmuda, A.Masłowska
Tłusty Czwartek w 2 LO
Pączki palce lizać.
Dziękujemy ☺️
Informacja i zdjęcia: J. Wiśniewska
Dodała: E. Jacher
W styczniu we współpracy ze świetlicą szkolną zostały przeprowadzone kolejne warsztaty. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ubierać się stosownie do okazji, dlatego dzieci pracując samodzielnie jak i w małych grupach poznały zasady dress code.
Informacje: B.Rębacz
Dodała: A.Masłowska
Dziś 29 stycznia obchodziliśmy nietypowe święto Dzień Łamigłówki. Z tej okazji w świetlicy szkolnej uczniowie mogli uczestniczyć w teleturnieju łamigłówek.
Zabawy edukacyjne w rozwoju każdego człowieka są bardzo istotne, dlatego dzieci samodzielnie lub w małych grupach rozwiązywały łamigłówki, labirynty, składanki, wykreślanki, które uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię, doskonalą również spostrzegawczość i cierpliwość. Był to czas, podczas ktorego uczniowie mogli przekonać się, że łamigłówki potrafią być bardzo ciekawe, a ich rozwiązywanie satysfakcjonujące.
A.Masłowska, A.Wiza
Zdjęcia: J.Michałowska
Dodała: A.Masłowska
Uczniowie 5c i 6b wiedzą już, że najnowszy film z ikonicznym Ambrożym Kleksem, to luźna wariacja na temat klasyki utworu Jana Brzechwy. Niemniej - wszyscy byliśmy zachwyceni!
Po seansie, miast potraw z kolorowych szkiełek i farbek - zjedliśmy poczciwe cheeseburgery. 😉
Informacja i zdjęcia: A. Karczewska
Dodała: E. Jacher
Członkowie Koła Misyjnego, wzięli udział w audycji "Dzieci Dzieciom Misji". Ich wypowiedzi można posłuchać wchodząc w poniższy link:
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-dzieci-dzieci-dzieciom-misji-152/
Informacja: U. Machaj
Akcja „Czysta skóra” prowadzona w toruńskich szkołach przez panie kosmetolożki z Upiększarnia Dorota Rybarczyk stała się również naszym udziałem. Klasy siódme i klasa ósma miały okazję wysłuchać wykładu na temat powstawania i leczenia trądziku. Poznały sposoby zapobiegania mu w codziennej pielęgnacji. Zapoznały się z tajemniczymi nazwami składników kosmetycznych, po które szczególnie warto sięgać w okresie dojrzewania. Mogły zweryfikować wiedzę z tiktoka czy instagrama nie tylko na temat pielęgnacji twarzy ale i całego ciała. Podczas spotkania każdy mógł zadać pytanie, pokazać własne kosmetyki i dopytać o ich skuteczność. Każdy mógł indywidualnie porozmawiać z paniami i odważnych nie brakowało 😊.
To było wartościowe spotkanie dociekliwej młodzieży i pełnych empatii profesjonalistek.
Informacja i zdjęcia: A. Podzielna
Dodała: E. Jacher
Dzień Babci i Dziadka zorganizowany 22.01.2024 przy dużym zaangażowaniu uczniów z klasy 2 LO i stworzeniu miłej atmosfery.
Uczniowie wraz z seniorami przedstawili Rzepkę Juliana Tuwima.
Informacja: J. Wiśniewska
Zdjęcia: B. Rębacz, A. Wiza
Dodała: E. Jacher