Projekt "Niebo nad Astrobazami"

Informacje o projekcie

Zespół Szkół w Unisławiu przystąpił do projektu „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie: 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.2. Kształcenie ogólne. Okres realizacji projektu wynosi: 05.2019 – 12.2023. Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest przez Departament właściwy ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z organami prowadzącymi szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem projektu jest zbudowanie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym i stworzenie innowacyjnych metod pracy z 1400 uczniami 16 szkół zlokalizowanych wokół sieci Astrobaz do 31 grudnia 2023 roku. Projekt przewiduje wsparcie szkół, ich uczniów oraz nauczycieli. Szkoły otrzymają wsparcie w postaci pomocy dydaktycznych i narzędzi TIK dla pracowni matematycznych, informatycznych i przyrodniczych, które zostaną zakupione w ramach projektu. Uczniowie otrzymają wsparcie w postaci zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, natomiast nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci szkoleń oraz studiów podyplomowych. W ramach projektu przewidziane jest również utworzenie tzw. „Sieci współpracy”, która składać się będzie z międzyszkolnego zespołu nauczycieli, którzy w zorganizowany sposób będą ze sobą współpracować. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: niebo.kujawsko-pomorskie.pl.